İzocam Mantolama

İzocam Manto Taşyünü

Taşyünü Mantolamaİzocam Manto Taşyünü; sıvalı dış cephelerin  ısı yalıtımınlarında  kullanılmak üzere, inorganik hammadde olan bazalt taşının,  1350-1400 °C´ de ergitilerek  elyaf haline getirilmesiyle  üretilir.  Sıvalı dış cephe ısı yalıtımlarında,  dış duvar subasman seviyesi üzerinde, kapı ve pencere gibi açıklıkların çevresinde ve dış duvarlarda ısı, ses yalıtımı ve aynı zamanda  yangın güvenliği amacıyla kullanılmaktadır. Yangına karşı mukavim bir malzeme  özelliği taşımasından dolayı, diğer tüm mantolama malzemelerinin önüne geçmektedir. İzocam Manto Taşyünü yalıtım levhaları,  TS EN 13500 "Mineral yün (taşyünü) esaslı dış cephe ısı yalıtım sistemleri" nde yalıtım levhalarının sağlaması gereken teknik özellikler dikkate alınarak, TS EN 13162 standardına uygun olarak üretilmektedir. Higroskopik ve kapiler olmamakla birlikte, sıcağa ve nem alması halinde dahi boyutlarında herhangi bir değişme olmaz. Zaman içinde bozulmaz, çürüme ve paslanma meydana gelmez. Kullanım sıcaklığı -50 / +600 °C aralığında olup, boyutsal olarak %100 kararlıdır.  Güneş ışınlarından etkilenmez ve  zamanla da  büzülmez.

İzocam Manto İzopor Plus

İzopor Mantolamaİzocam Manto İzopor Plus; sıvalı dış cephe ısı yalıtım sistemlerinde kullanılmak üzere, karbon takviyeli polistiren hammaddesinin su buharıyla şişirilmesi ve hammadde taneciklerinin birbirlerine yapışması yolu ile özel olarak üretilir. Boyutsal kararlılığını kazanabilmesi için ayrıca dinlendirilmesi gerekmektedir. Dinlendirilen ekspande (genleştirilmiş) polistiren levhalar, ayrıca çeşitli kalınlık ve abatlarda boyutlandırılır. Sıvalı dış cephe ısı yalıtımlarında,  dış duvar subasman seviyesi üzerinde ısı yalıtım amacıyla kullanılmaktadır. İzocam Manto İzopor yalıtım levhaları TS EN 13499 "Ekspande polistiren esaslı dış cephe ısı yalıtım sistemleri" nde yalıtım levhalarının sağlaması gereken teknik özellikler dikkate alınarak, TS EN 13163 standardına uygun olarak üretilmektedir. Kapiler emiciliği yoktur. Kullanım sıcaklığı -50 / +75 °C aralığında olup, güneşin mor ötesi ışınlarına (UV) karşı hassastır.

İzocam Manto İzopor

XPS Mantolamaİzocam Manto İzopor; sıvalı dış cephe ısı yalıtım sistemlerinde kullanılmak üzere, polistiren hammaddesinin su buharıyla şişirilmesi ve hammadde taneciklerinin birbirlerine yapışması yolu ile özel üretilen ve boyutsal kararlılığını kazanabilmesi için dinlendirilen ekspande (genleştirilmiş) polistiren levhalardır. Sıvalı dış cephe ısı yalıtımlarında dış duvar subasman seviyesi üzerinde ısı yalıtım amacıyla kullanılmaktadır.İzocam Manto İzopor yalıtım levhaları TS EN 13499 "Ekspande polistiren esaslı dış cephe ısı yalıtım sistemleri" nde yalıtım levhalarının sağlaması gereken teknik özellikler dikkate alınarak, TS EN 13163 standardına uygun olarak üretilmektedir.Kapiler emiciliği yoktur. Kullanım sıcaklığı -50 / +75 °C aralığında olup, güneşin mor ötesi ışınlarına (UV) karşı hassastır.

İzocam Manto Foamboard

Sıvalı dış cephe ısı yalıtım sistemlerinde kullanılmak üzere, polistiren hammaddesinden ekstrüzyon yolu ile özel olarak üretilen ekstrüde polistiren levhalardır. Sıvalı dış cephe ısı yalıtımlarında dış duvar ve özellikle toprakaltı ile subasman seviyelerinde ısı yalıtım amacıyla kullanılmaktadır. İzocam Manto Foamboard yalıtım levhaları TS EN 13164 standardına uygun olarak üretilmektedir. %100 kapalı gözenekli homojen hücre yapısına sahip olup bünyesine su almamaktadır. Kapiler emiciliği yoktur. Kullanım sıcaklığı -50 / +75 °C aralığında olup, güneşin mor ötesi ışınlarına (UV) karşı hassastır.

Çalışmalarımızdan Örnekler

Fotoğrafları büyük görmek için üzerine tıklayınız.