Gavazzi/Gavatex

Gavazzi, duvar sıvaları, kireçli harçlar ve termal yalıtım sistemlerini takviye etmek için fibrocam fileler (derz filesi), kuru duvar sıvaları takviye etmek için de fibrocam file bant (derz bantı) üretmektedir.

Özellikleri :
  1. Bant, duvardaki yüksek direnç ve gerilme durumunda, yapısında bulunan cam iplerinin enine uzamalar yapmasıyla, hareketlenmeleri sınırlar. Böylece, çatlak ve yarıklar önlenmiş olur.
  2. Filenin, sıva ve harç ile mükemmel bağlanabilme özelliği, malzemenin kaymasını önler.
  3. Derz bant ve derz fileleri, gerilme direncine karşı yüksek dayanıklılık göstermesinin yanısıra, alçı, harç ve betondaki alkali maddelere karşı koruma sağlar.
  4. Derz bant ve fileleri, nem ve sıcaklıktan dolayı oluşan her türlü gerilime karşı dayanıklıdır (sıva yüzeyinin bel vermesi, şişmesi v.s.)
  5. Yıllar sonra dahi, file ya da bandın kompozisyonu bozulmaz.
  6. Gavazzi file ve ruloları istenilen boyutta kesilerek kullanılır.


GAVATEX

Gavatex Class 1 yangın kurallarına göre üretilmiş, ateşe karşı dayanıklı bir cam tekstili ürünüdür. Duvarlardaki ayrışma ve çatlakları kapatmak için kullanılabilecek en iyi malzemedir. Bakteri ve parazitlerden etkilenmez. Leke tutmayan ve silinebilir özelliği ile büyük bir kullanım rahatlığı sağlar. Ayrıca defalarca boyanabilen, üzerindeki doku ve desen itibariyle çizik ve darbeleri göstermeyen yapısı ile estetik görünümünü uzun süre korur. Geçirgen olması, yüzeylerin nefes almasını sağladığı gibi nem ve rutubet oluşumunu engelleyerek sağlıklı bir ortam sunar.

Kullanım Alanları:


Gavatex duvar kaplamaları, özellikle duvarlardaki çatlakları, ayrışmaları giderme ve eski binaların restorasyonunda kullanılır. Hatalı yüzeyleri ve istenmeyen görüntüleri örter. Son derece dekoratif bir kaplama malzemesi olarak, geniş bir çeşit ve tasarım mevcuttur.