Hakkımızda

İntermak Mühendislik Makina Sanayii ve Tic. Ltd. Şti. 1985 yılında kurulmuştur. Şirketin sahibi, aynı zamanda genel müdürlüğünü kuruluşundan bu yana sürdüren sayın Abdullah Bozdayı'dır. İntermak, Türkiye’de mühendislik danışmanlığı, dış ticaret ve temsilcilik işleri ve ayrıca Türkiye’nin kendi sektörlerinde lider konumundaki firmaların bayiliklerini yapmak üzere kurulmuştur.

Bugün İntermak, Türkiye'de iyi tanınan bir firma olmakla kalmayıp, sektörlerinin lideri konumunda olan 5 yabancı firmanın temsilcisi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Çalışma Alanımız

Mühendislik danışmanlığı alanında faaliyet göstermeye  başlayan şirket, ilk olarak proje yapımına kanalize olmuştur. Zaman içerisinde, müşterilerinden gelen talepler neticesinde inşaat sektöründe  ve özelliklede izolasyon konusunda boy göstermeye başlamıştır. Isı, su, ses ve yangın izolasyonu konusunda bu sektörün lider konumundaki firmaların bayiliğini üstlenmiş, malzeme satışı ve uygulamalarını başarıyla yapmıştır. Bu konudaki referansları sayılamayacak kadar çoktur. ayrıca iç mimari ve dekorasyon projeleri hazırlama, malzemelerini pazarlama ve uygulamaları da şirketin mevcut işleri arasında sayılmaktadır.  

Diğer taraftan; optik aletler, lazer cihazları, çok çeşitli test ve laboratuar cihazları ve ekipmanları, tıbbi cihaz ve malzemeler, kendinden yapışkanlı alüminyum folyo bantlar, PVC bantlar, derz bantları, sıva fileleri, bitümlü ve PVC membranlar, Shingle çatı malzemeleri, OSB levhalar, cam tekstili duvar kaplama malzemeleri ve çeşitli dekoratif malzemelerin ithalatı ve pazarlanması şirketin ana konuları arasındadır.